Zlověstné kresby přeživších z Hirošimy po atomovém útoku. Nedokázali mluvit, proto nakreslili toto

Přichází finální fáze druhé světové války a v Pacifiku stále probíhají obrovské a krvelačné boje, kvůli kterým by dle Američanů došlo až na milionové ztráty lidských životů. Jak tomuto zabránit? Nejlepší a pravděpodobně nejúčinnější možností v onu dobu byly atomové bomby. První svrženou atomovou pumou byl Little Boy, který je naštěstí jen jednou ze dvou použitých jaderných pum během válek vůbec. Osudným dnem mu byl 6. srpen 1945 v ranních hodinách vybuchl nad Hirošimou. Výbuch byl rovnocenný asi 13 kilotůnám TNT. Tato zbraň však byla považována za velmi neúčinnou. Raději si ani nepředstavujme, jak by to vypadalo dnes. 70 000 až 80 000 lidí bylo zabito okamžitě. Dalších 70 000 podlehlo zraněním. Bylo opravdu těžké někomu pomáhat. Zničeno bylo téměř 70 % budov v okruhu 12km² a zemřelo 90 % doktorů a 93 % zdravotních sestřiček ihned po výbuchu


Američané, ale i Japonci, se ihned zajímali o to, jak to vše probíhalo. A to nejen z pohledu faktů, ale i z pohledů lidí. Mnozí z nich však nebyli schopni vůbec mluvit, nebo to ani nedokázali slovy popsat. Přeživší totiž prožívali opravdové peklo. Díky radiaci, obrovskému žáru, tlakové vlně a mnohým dalším věcem se lidé, kteří okamžitě nezemřeli, ocitli ve skutečném pekle, do kterého se nechcete nikdy dostat. Hiroshima Peace Memorial Museum shromáždilo tisíce kreseb od lidí z tohoto hrozného dne, na které se nyní můžete podívat.
 


Ostatní uživatelé právě čtou tento populární článek
Proč si koupit kurz na kryptoměny a vyhnout se nepromyšlené investici do kryptoměn
Zajímají vás kryptoměny a chcete vydělat co nejvíce? Naučíme vás strategie profesionálů a taky to, jak se vyvarovat ztrátám. Naučte se to, co jiným trvá roky.
Pokračování článku naleznete na další stránce
Diskuze
Článek napsal: Bajkallis
Přidáno:
Čtenáři nejvíce čtou
Příspěvky z Instagramu