Zamysleli jste se někdy nad tím, proč mají lidé malou prohlubeň mezi horním rtem a nosem? Je důležitá a zároveň geniální!

Lidské tělo je neskutečně zajímavý výtvor přírody. Určitě jste se alespoň jednou za život zamysleli nad tím, jak dokonale všechno funguje a jaké milé překvapení si pro nás příroda překvapila ve spojení s naším tělem. Zamysleli jste se i nad tím, na co slouží a odkud se vlastně vzala ta malá prohlubeň mezi naším nosem a horním rtem? Její odborný název je philtrum a my se dnes podíváme na to, co tato maličkost vlastně znamená.

Philtrum je součástí každé lidské tváře, stejně jako oči, uši a ústa. Na nic běžného však neslouží, tak k čemu nám vlastně je? Dlouho byla tato záležitost pro svět záhadou, ale dnes už víme, že to není jen náhoda. Tato svislá prohlubeň mezi horním rtem a nosem se vyskytuje u mnohých savců, nejen u člověka. Jde o výtvor, který vzniká ještě v embriálním stádiu života.

 


Ostatní uživatelé právě čtou tento populární článek
Proč si koupit kurz na kryptoměny a vyhnout se nepromyšlené investici do kryptoměn
Zajímají vás kryptoměny a chcete vydělat co nejvíce? Naučíme vás strategie profesionálů a taky to, jak se vyvarovat ztrátám. Naučte se to, co jiným trvá roky.
Pokračování článku naleznete na další stránce
Diskuze
Článek napsal: Nex
Přidáno:
Čtenáři nejvíce čtou
Příspěvky z Instagramu