Zajímavá fakta o legendě reggae - Bobu Marleyovi

Bob Marley, celým jménem Robert Nesta Marley, byl jamajský zpěvák, skladatel, kytarista a především významný představitel a jeden ze spoluzakladatelů reggae. Narodil se 6. února 1945 v St. Ann Parish na Jamajce. Vyrůstal bez otce, který ho i s jeho matkou opustil krátce po jeho narození. Jednalo se totiž o důstojníka anglické armády, který byl nečernošského původu – nechtěl, aby Roberta neodsuzovali kvůli „bělošké“ krvi, která v něm koluje. Robert v roce 1963 s jeho přáteli vytvořili skupinu The Wailers.

Největší zlom přišel v roce 1972, kdy se jim podařilo podepsat smlouvu s Island Records. Marley tak prodal více než neuvěřitelných 20 milionů desek a stal se první mezinárodní superstar, která vzešla z třetího světa. Zemřel 11. května 1981 na rakovinu v pouhých 36 letech. Pojďme se podívat na největší zajímavosti o tomto člověku, na kterého svět jen tak nezapomene.
 


Ostatní uživatelé právě čtou tento populární článek
Proč si koupit kurz na kryptoměny a vyhnout se nepromyšlené investici do kryptoměn
Zajímají vás kryptoměny a chcete vydělat co nejvíce? Naučíme vás strategie profesionálů a taky to, jak se vyvarovat ztrátám. Naučte se to, co jiným trvá roky.
Pokračování článku naleznete na další stránce
Diskuze
Článek napsal: Bajkallis
Přidáno:
Čtenáři nejvíce čtou
Příspěvky z Instagramu