V roce 2016 zemřel jeden z nejdůležitějších lidí v dějinách lidstva, ale téměř nikdo o tom nemluvil

Dr. Donald Henderson, americký lékař a epidemiolog se zasloužil o záchranu stamiliony lidí před strašnou smrtí. Přesto se o něm téměř vůbec nemluví. V roce 2016 nás opustilo mnoho známých a slavných lidí. Všichni máme v paměti nedávné úmrtí fenomenálního zpěváka George Michaela, ale určitě si mnozí z vás vybaví také smrt Davida Bowieho, Prince, Alana Rickmana nebo i politika a kubánského revolucionáře Fidela Castra.

Vedle těchto určitě významných osobnostech však v roce 2016 zemřel i muž, díky kterému se podařilo zcela zlikvidovat jednu z nejhorších a nejnebezpečnějších nemocí, jaká kdy existovala. Doktor Donald Henderson se postaral o to, že lidstvo už nestraší strašná smrtelná choroba – neštovice. Nemáme na mysli plané neštovice, které patří mezi poměrně snadno zvládnutelné onemocnění, ale máme na mysli pravé neštovice – Variola vera / Variola major. 


Ostatní uživatelé právě čtou tento populární článek
Proč si koupit kurz na kryptoměny a vyhnout se nepromyšlené investici do kryptoměn
Zajímají vás kryptoměny a chcete vydělat co nejvíce? Naučíme vás strategie profesionálů a taky to, jak se vyvarovat ztrátám. Naučte se to, co jiným trvá roky.
Pokračování článku naleznete na další stránce
Diskuze
Článek napsal: Nex
Přidáno:
Čtenáři nejvíce čtou
Příspěvky z Instagramu