Takto probíhaly nejbizarnější pokusy o léčbu homosexuality v letech 1971 - 1989

Homosexualita už ve většině zemí není považována za nic trestuhodného. Přestože není možné vyhovět každému a vždy se najde někdo, komu budou jiní lidé překážet, ať už kvůli rase, vyznání, názorům, či sexuální orientaci, pomalu ale jistě akceptujeme fakt, že srdci člověk nerozkáže. Ať už se někdo narodil jako homosexuál nebo objektofil. Tak jako v minulosti i dnes se však najdou hnutí, která mají potřebu proti takovýmto odlišnostem bojovat.

Jedním z nejkrutějších projektů, jehož cílem bylo léčit homosexualitu, byl projekt s názvem The Aversion Project (v překladu Projekt Averze). Dějištěm tohoto projektu byla Jižní Afrika a v jeho čele stál v dobách apartheidu Dr. Aubrey Levin. Cílem bylo identifikovat vojáky s homosexuální orientací a potom oběti násilně „vyléčit“. Ideálním lékem mělo být trestání. Pokud se mezi lety 1971 až 1989 objevil jedinec, který byl homosexuál­ně orientovaný v ze­mi, kde byla homosexualita zakázána, byl nucen podstoupit řadu opatření, které ho měly vyléčit.


Ostatní uživatelé právě čtou tento populární článek
Proč si koupit kurz na kryptoměny a vyhnout se nepromyšlené investici do kryptoměn
Zajímají vás kryptoměny a chcete vydělat co nejvíce? Naučíme vás strategie profesionálů a taky to, jak se vyvarovat ztrátám. Naučte se to, co jiným trvá roky.
Pokračování článku naleznete na další stránce
Diskuze
Článek napsal: Nex
Přidáno:
Čtenáři nejvíce čtou
Příspěvky z Instagramu