Světově první Smartwatch s Braillovým písmem pro slepé.

Na světě existuje více než 285 milionů zrakově postižených lidí. Jihokorejský student Eric Ju Yoon Kim se proto rozhodl, že těmto lidem jejich život trochu usnadní. Jako první totiž vytvořil hodinky, které jsou šité na míru přímo pro lidi, které mají zrakové postižení. Hodinky Dot, které ukazují čas Braillovým písmem. Dot umožňují nevidomému komunikovat se svými přáteli. Tyto hodinky umožňují taktéž převádět texty a emaily do Braillova písma. Uživatelé mohou také posílat zprávy pomocí jednoduchých tlačítek na boku.

Prví model těchto hodinek vypadal jako kříženec mezi Apple Watch a fitness trackerem, přičemž Dot používá mřížku malých fyzických bodů, které se snižují, nebo zvyšují a vytváří tak Braillovo písmo v tomto procesu. Tento model stojí $ 300 a je kompatibilní s iPhonem a iPadem. Dobíjení probíhá přes USB konektor a disponují baterií Li-polymer 400mAh. Komunikace probíhá přes Bluetooth LE 4.1 a výrobce použil kvalitní materiál 7000 series aluminum. Dot SmartWatch byly ve vývoji po dobu 3 let a dnes může společnost konečně dodávat produkt pro své zákazníky. Společnost tvrdí, že jedním ze zákazníků by měl být dokonce Stewie Wonder. Eric Ju Yoon kim a jeho firma mají v plánu v roce 2017 prodat až 140 tisíc kusů těchto hodinek. Nám nezbývá nic jiného, než této firmě popřát mnoho štěstí a zdaru.
 


Ostatní uživatelé právě čtou tento populární článek
Proč si koupit kurz na kryptoměny a vyhnout se nepromyšlené investici do kryptoměn
Zajímají vás kryptoměny a chcete vydělat co nejvíce? Naučíme vás strategie profesionálů a taky to, jak se vyvarovat ztrátám. Naučte se to, co jiným trvá roky.
Pokračování článku naleznete na další stránce
Diskuze
Článek napsal: Nex
Přidáno:
Čtenáři nejvíce čtou
Příspěvky z Instagramu