Spouští Heavy Metal agresi?

Heavy Metal má po celém světě několik desítek milionů fanoušků. Jak Heavy Metal působí na jejich psychiku? Nechává nám „volný průběh“ agrese?

Ale kdepak. Britští vědci zjistili, že lidé, kteří poslouchají kapely jako Metallica, Slipknot, Cradle of Flith a podobně, jsou především otevření novým zážitkům. “Souvisí to možná s tím, že upřímní lidé mají rádi hudbu, která je k něčemu vyzývá,“ uvádějí psychologové z Westminsterské univerzity. Zeptali se 414 lidí na to, jakou mají rádi hudbu, a současně s nimi udělali osobnostní test. Podle jeho výsledků mají fanoušci heavy metalu oproti průměru větší potřebu individuality, a naopak nižší sebehodnocení (sebeúctu) a menší sklon k víře. Vědci předpokládají, že to souvisí s menší úctou k autoritám. Dřívější studie překvapivě ukázala, že posluchači heavy metalu mají podobné osobnostní rysy jako posluchači klasické hudby.


Ostatní uživatelé právě čtou tento populární článek
Proč si koupit kurz na kryptoměny a vyhnout se nepromyšlené investici do kryptoměn
Zajímají vás kryptoměny a chcete vydělat co nejvíce? Naučíme vás strategie profesionálů a taky to, jak se vyvarovat ztrátám. Naučte se to, co jiným trvá roky.
Pokračování článku naleznete na další stránce
Diskuze
Článek napsal: Jakub Falta
Přidáno:
Čtenáři nejvíce čtou
Příspěvky z Instagramu