První plovoucí město na světě, které bude již v roce 2020. Jak bude vypadat?

Plovoucí město může znít tak trochu jako sci-fi, ale v roce 2020 by se tento nápad měl stát skutečností. Seastanding institut, nezisková organizace se sídlem v San Francisku tuto myšlenku rozvíjí už od roku 2008, kdy tato organizace byla založena. The Seasteading Institute (TSI), který založili Wayne Gramlich a Patri Friedman 15.4.2008, je organizací, která má za cíl vytvářet autonomní komunity na moři nebo v mezinárodních vodách. Brzy se myšlenka může stát skutečností, jelikož Seastanding dosáhl dohody s vládou Francouzské Polynésie o zahájení testování na jejich vodách. „Pokud bychom mohli mít plovoucí město, bylo by město v podstatě novou zemí,“ prohlásil prezident Seastanding institutu Joe Quirk v rozhovoeru pro New York Times.

„Můžeme vytvořit obrovskou rozmanitost vlád pro obrovskou rozmanitost lidí.“ Město by se mělo skládat z deseti křídel, které budou obsahovat domy, hotely, kanceláře a restaurace. Inženýři a architekti již navštívili nezveřejněnou lokalitu, na které by se projekt měl objevit. Hlavním cílem této myšlenky je „osvobodit lidstvo od politiků“ a „přepsat pravidla, která řídí společnost“. Quirk prohlásil, že budování tohoto utopického pobřežního města bude stát zhruba 167 milionů dolarů. Pojďme se společně podívat na to, jak takové město bude přibližně vypadat.


Ostatní uživatelé právě čtou tento populární článek
Proč si koupit kurz na kryptoměny a vyhnout se nepromyšlené investici do kryptoměn
Zajímají vás kryptoměny a chcete vydělat co nejvíce? Naučíme vás strategie profesionálů a taky to, jak se vyvarovat ztrátám. Naučte se to, co jiným trvá roky.
Pokračování článku naleznete na další stránce
Diskuze
Článek napsal: Nex
Přidáno:
Čtenáři nejvíce čtou
Příspěvky z Instagramu