První obří drive-thru obchodní centrum, které se proměnilo ve vězení a v centrum mučení

Mezi malými domy na kopci v Caracase, Venezuela, měla v minulém století vyrůst obrovská budova El Helicoide, která i v dnešních dnech už od pohledu vypadá naprosto zvláštně, můžeme i říct, že až mimozemsky. 

Tato budova ve tvaru vesmírné lodi měla dle plánů sloužit jako obří obchodní centrum, kde nebude potřeba takřka vůbec chodit. Zkrátka svým autem vjedete přímo do komplexu, kde si zajedete až přímo před váš vybraný krám a tam zkrátka své auto necháte, nebo si zajedete ještě před drive-thru okénko daného obchodu, nacházejícího se v drive-thru obchodním centru.

Zní to docela moderně, ne? Tak to vás možná překvapí fakt, že se budova začala svavět v roce 1956, kdy zde ještě nic podobné skutečně nebylo. Projekt však po letech zkrachoval, jelikož došly finance a tomuto závanu moderního zítřka odzvonilo. V příštích několika desetiletích se budova začala přeměnovat ve vězení a podle několika bývalých vězňů komplex sloužil jako mučící komora pro politické věžně. 


Ostatní uživatelé právě čtou tento populární článek
Proč si koupit kurz na kryptoměny a vyhnout se nepromyšlené investici do kryptoměn
Zajímají vás kryptoměny a chcete vydělat co nejvíce? Naučíme vás strategie profesionálů a taky to, jak se vyvarovat ztrátám. Naučte se to, co jiným trvá roky.
Pokračování článku naleznete na další stránce
Diskuze
Článek napsal: Bajkallis
Přidáno:
Čtenáři nejvíce čtou
Příspěvky z Instagramu