Přemýšleli jste někdy, proč máme dvě nosní dírky a ne jednu? Důvod vás překvapí!

Nos je mnohem více fascinující než jste si doposud mysleli. Pokud jste si mysleli, že obě nosní dírky pracují stejně, tak vás náš článek vyvede z omylu. Otázka, proč máme dvě nosní dírky vám může připadat zvláštní. Vždyť přeci máme dvě oči i uši. Přirozeně si ale uvědomujeme, že dvě oči máme kvůli trojrozměrnému vidění a uši v páru proto, abychom dokázali identifikovat, z které strany k nám přicházejí různé zvuky.

Avšak když se zamyslíme nad tím, proč nás evoluce vybavila i dvěma nosníma dírkama, odpověď na otázku je už složitější a hned nás asi nenapadne, proč tomu tak je. Proč tedy například na místo dvou menších nosních dírek nemáme jednu velkou? I když se to může zdát zvláštní, při dýchání nevyužíváme obě nosní dírky stejně intenzivně. Ve skutečnosti je přítok vzduchu mezi nosními dírkami rozdílný, někdy se tento rozdíl liší až o 20 %. Žádná dírka ale není dominantnější.


Ostatní uživatelé právě čtou tento populární článek
Proč si koupit kurz na kryptoměny a vyhnout se nepromyšlené investici do kryptoměn
Zajímají vás kryptoměny a chcete vydělat co nejvíce? Naučíme vás strategie profesionálů a taky to, jak se vyvarovat ztrátám. Naučte se to, co jiným trvá roky.
Pokračování článku naleznete na další stránce
Diskuze
Článek napsal: Nex
Přidáno:
Čtenáři nejvíce čtou
Příspěvky z Instagramu