Ostrov panenek

Ostrov panenek, nebo jak chcete ze španělštiny Isla de las Muñecas leží na kanále Xochimico asi 30 kilometrů jižně od Mexico City. Ostrov je posetý děsivými panenkami a nebo jejich torzy a je opředen smutnou legendou. Proč jsou ale vlastně všude ty panenky?

S věšením panenek začal Don Julian Santana Barerra, který byl několik let správcem ostrova. Bohužel prý našel jednoho dne v močálech utopenou malou dívenku. Říká se, že od smrti holčičky se na hladině objevovaly panenky. Barrera si nejdříve pomyslel, že první dvě panenky, které se objevily, zřejmě patří utonulé dívence, jenže poté se objevovaly další a další, a tak si pověrčivý muž začal myslet, že toto nemůže být dílem člověka, ale zlých duchů. Aby uklidnil její duši a vůbec, aby ostrov uchránil před samotným zlem, začal ho zdobit panenkami. Některé prý i cíleně zohyzďoval, aby připomínaly miminka po kruté smrti, nebo ohnilé mrtvolky. Když se lidé ptali, proč to Barrera dělá, tvrdil, že je to proto, aby si zesnulá dívka měla s kým hrát. Vystavěl pro ni také svatyni, kam umístil ty nejpěknější panenky a kam chodil dívenku uctívat. V roce 2001 se Barrera utopil na stejném místě, jako holčička. Místní věří, že se neutopil sám, ale že mu ke smrti dopomohla buď nespokojená duše holčičky, nebo samy panenky. Muž si totiž v poslední době často stěžoval na hlasy, které k němu promlouvaly. Říkal, že se jedná o mořské panny, které ho volají k sobě.
Na ostrov dodnes proudí davy turistů, které s sebou přivážejí občas nějakou tu panenku. Mezi místními se traduje, že si starý, osamělý muž tuto historku vymyslel. Jiní, kteří ostrov navštívili, tvrdí, že se na ostrově dějí prazvláštní věci. Například někteří svědci přísahali, že si spolu panenky šeptají, lákají je na ostrov, kývají hlavami a mrkají očima a zejména ve tmě ostrov není nic pro slabé povahy. Někdo dokonce tvrdí, že tímto ostrovem byl inspirovaný horor, v němž vraždí malá panenka Chucky. Lidé se domnívají, že nyní se mezi zohavenými torzy těl panenek prohání duch Barrery a holčičky. Snad oba dostáli klidu a zbylo po nich jen ohromné množství strašidelně vypadajících panenek, které z ostrova zřejmě již nikdy nezmizí.


Ostatní uživatelé právě čtou tento populární článek
Proč si koupit kurz na kryptoměny a vyhnout se nepromyšlené investici do kryptoměn
Zajímají vás kryptoměny a chcete vydělat co nejvíce? Naučíme vás strategie profesionálů a taky to, jak se vyvarovat ztrátám. Naučte se to, co jiným trvá roky.
Diskuze
Článek napsal: Anavi / Ivana Nováková
Přidáno:
Čtenáři nejvíce čtou
Příspěvky z Instagramu