Někteří obyvatelé Tichomořských ostrovů mají DNA, která není spojena s žádným známým lidským předkem

Někteří obyvatelé Tichomořských ostrovů mají DNA, která není spojena s žádným známým lidským předkem.

Málo kdo z nás ví, že ostrovy v Jižním Tichomoří patří mezi jedny z nejvíce odlehlých a jedinečných míst na světě. Nová studie ovšem odhaluje, jak jedinečné této ostrovy skutečně jsou.

Podle zpráv z University of Texas MD Anderson Cancer Center v Houstonu vědci objevili stopy DNA dosud neznámého vyhynulého hominida (čeleď primátů). Tito hominidé údajně žili na území Melanésie, v oblasti nacházející se severovýchodně od Austrálie, která zahrnuje okolní ostrovy Papua-Nové Guinei.

Z počítačové analýzy vyplývá, že vzorek DNA nesouhlasí a ani nenáleží žádnému předkovy na naší planetě. Jednoduše řečeno nebylo možné určit předka lidí, kteří vzorek této DNA vlastní.

Archeologové našli mnoho zkamenělin a fosílií díky kterým získali vzorky DNA náležející Neandrtálcům, Denisovanům, hominidům a jiným předchůdcům a předkům dnešní populace.
Ovšem DNA které objevily vědci na University of Texas MD Anderson Cancer Center se s žádnou jinou DNA neshoduje. Díky tomu objevili nový druh naší dřívější “populace” a dřívějších předků. Může se údajně jednat o druh, který má představovat tehdejší “bratrance” neandrtálců.

Výzkumník Ryan Bohlender se k tomuto faktu vyjádřil následně “Objevili jsme nový druh tehdejších předků kteří na této planetě žili. Lidská historie je tedy mnohem složitější, než jsme si všichni mysleli”.


Ostatní uživatelé právě čtou tento populární článek
Proč si koupit kurz na kryptoměny a vyhnout se nepromyšlené investici do kryptoměn
Zajímají vás kryptoměny a chcete vydělat co nejvíce? Naučíme vás strategie profesionálů a taky to, jak se vyvarovat ztrátám. Naučte se to, co jiným trvá roky.
Diskuze
Článek napsal: Nex
Přidáno:
Čtenáři nejvíce čtou
Příspěvky z Instagramu