Nejzajímavější a velmi děsivá fakta o holokaustu

Vítejte v době, kdy být Žid a žít nebyla jednou z nejlepších kombinací. Když se řekne holokaust, pravděpodobně si většina lidí představí koncentrační tábory, Druhou světovou válku, Židy a jejich masové vyvraždování. Zdatnější občas dokáží říct i pár dalších zajímavostí, například to, že plyn, který nacisté používali ve svých „sprchách“, byl Cyklon-B.  O svůj krk se však nemuseli bát jen Židé, ale také Svědci Jehovové, tělesně či mentálně postižení lidé, homosexuálové, Romové, Poláci a občané Sovětského svazu. První zajímavosti je například to, že tento „plyn“ byl původně určený pro zabíjení škůdců v domácnosti, když jej firma IG Farben vyvinula, asi nikdo nečekal, že bude použit jako nástroj genocidy v plynových komorách koncentračních táborů, především v táborech Auschwitz-Birkenau a Majdanek. 

Obecně známá a dohledatelná informace je, že v rámci genocidy bylo zavražděno kolem 6 milionů Židů. Celkový počet obětí holokaustu bylo zhruba 11 až 17 milionů lidí. Přinášíme vám několik zajímavosti o holocaustu, které jste ještě pravděpodobně neznali. 
 


Ostatní uživatelé právě čtou tento populární článek
Proč si koupit kurz na kryptoměny a vyhnout se nepromyšlené investici do kryptoměn
Zajímají vás kryptoměny a chcete vydělat co nejvíce? Naučíme vás strategie profesionálů a taky to, jak se vyvarovat ztrátám. Naučte se to, co jiným trvá roky.
Pokračování článku naleznete na další stránce
Diskuze
Článek napsal: Bajkallis
Přidáno:
Čtenáři nejvíce čtou
Příspěvky z Instagramu