Největší fotbalová derby #1

Fotbalová derby, většině z nás se při této představě vybaví ihned El Clásico, tedy zápas mezi katalánskou Barcelonou a Realem Madrid. Dnes se ale podíváme na mnohem vypjatější zápasy, jelikož se bude jednat hlavně o dění na tribunách.

Legia Warszawa – Lech Poznań

Šlágr polské ligy – na jedné straně původně vojenský klub, který je nenáviděný už od svého začátku ostatními tábory a na druhé straně v historii chuligánských střetů jen jednou poražený Lech Poznań (pozn. prohra 2009 střet s Lechií Gdaňsk 70v70). Letos se na derby přišlo podívat přes 40 000 diváků včetně 2200 hostů a vyprodali tak poznaňský stadion. Na těchto zápasech je každoročně úžasná atmosféra, jedna z nejlepších na celém světě a například letos byla doplněna hned několika choreografiemi a monstrózní pyroshow.

Dinamo Zagreb – Hajduk Split

Derby země, která nám je hodně blízká. Drtivá část z našich fans trávila minimálně jednou dovolenou ve Splitu. Kdo by to byl věřil, že právě v tomto malebném letovisku se skrývá nejstarší organizovaná skupina fanoušků – Torcida. Jejím největším rivalem je klub z hlavního města Záhřebu – Dinamo. Nenávist není jen v období fotbalových zápasů, fanoušci obou klubů se aktivně setkávají i mimo – například v únoru na dálnici v počtu 230 lidí. V dubnu 2014 pak při bitce na jiné silnici bylo zadrženo dokonce 104 členů obou skupin. Zajímavostí je, že v boji proti svazu či na reprezentačních zápasech oba kluby stojí bok po boku a nejen to, dokonce v době reprezentačního smíru pomohla Torcida záhřebským Bad Blue Boys při střetu se zahraničními fans. Samotné derby je lákadlo pro fanoušky všech klubů z celého světa. Letos ve Splitu (14.3.2015) skončilo „pouze” 66 zatčenými a po provokacích ze strany policie také zapáleným policejním autem.

Partizan – Crvena Zvezda

Velké srbské derby dvou celků z Bělehradu – hlavního města. Na jedné straně pověstní fanoušci Partizanu nazývající se Grobari (kvůli černé barvě), na druhé obávaní baviči televizních přenosů Delije, o kterých jsme se už dříve v jednom článku zmínili. Oba tábory vedou dlouhodobě bělehradské podsvětí a tamní obchod s drogami. Navíc jsou zde i družební přátelé z obávaných celků jako je CSKA Moskva a proto se o zábavu v hledišti nemusíte bát. Také v Srbsku se mimo jiné drží reprezentační smír a z Delije pochází také jeden z nejznámějších světových fanoušků – Ivan Bogdanov, který i přes mezinárodní zatykač často vyhledává zápasy reprezentace, kde kotel rozeřvává.


Ostatní uživatelé právě čtou tento populární článek
Proč si koupit kurz na kryptoměny a vyhnout se nepromyšlené investici do kryptoměn
Zajímají vás kryptoměny a chcete vydělat co nejvíce? Naučíme vás strategie profesionálů a taky to, jak se vyvarovat ztrátám. Naučte se to, co jiným trvá roky.
Diskuze
Článek napsal: Hanys
Přidáno:
Čtenáři nejvíce čtou
Příspěvky z Instagramu