Nejnáročnější činnost, kterou kdy člověk na Zemi může udělat. Takto vypadá výstup na Mt. Everest

Vylézt na nejvyšší horu světa se považuje za jednu z nejvíce náročných činností, se kterými se zde můžete setkat. Když si člověk řekne, že jde vylézt na nějakou horu, pravděpodobně nepočítá s tím, že je zde vysoká šance, že zemře. No co, že zemře, ale že na vrchol hory poleze hned několik měsíců? Samotný výšlap není žádná sranda, což dokazuje i fakt, že za celý rok 2015 neměl nikdo to štěstí se na vrchol podívat. Nejen, že je výstup velmi drahý a fyzicky náročný, ale zároveň se i dost odvíjí od toho, jaké štěstí máte. V horských podmínkách je známo, že se zde počasí a vítr mění z minuty na minutu. To samé platí o akutní horské nemoci, která vás může zákeřně napadnout a nikdo s tím již nic neudělá. Těmto problémům můžete předcházet například tak, že denně vystoupáte maximálně o 300–500 výškových metrů. 

Po každých 1000 metrech se doporučuje celodenní pauza. Je však důležité stále hlídat příznaky, aby nenastal žádný problém. Nutno podotknout, že tyto příznaky hlídají již od 3000 m. n. m.. Pokud tento fakt podceníte, hrozí vám vysokohorský otok plic nebo vysokohorský otok mozku a následná smrt. Pojďme se podívat na několik zajímavostí o výšlapu, za který kdekdo zaplatí cenou nejvyšší.
 


Ostatní uživatelé právě čtou tento populární článek
Proč si koupit kurz na kryptoměny a vyhnout se nepromyšlené investici do kryptoměn
Zajímají vás kryptoměny a chcete vydělat co nejvíce? Naučíme vás strategie profesionálů a taky to, jak se vyvarovat ztrátám. Naučte se to, co jiným trvá roky.
Pokračování článku naleznete na další stránce
Diskuze
Článek napsal: Bajkallis
Přidáno:
Čtenáři nejvíce čtou
Příspěvky z Instagramu