Nejbarevnější města a čtvrtě, která rozzáří Váš úsměv

Vědecky bylo dokázáno, že barvy mají obrovský vliv na naši náladu a jak se cítíme. Zářivé barvy jsou stimulátory, které jsou schopny např.: zvýšit teplovou frekvenci. Dobrý příkladem je červená barva – kořeny stimulačních vlastností sahají až do období pravěku, kdy byla tato barva spojena s ohněm a nebezpečím. Zářivé pastelové barvy mohou pozitivně ovlivnit naši psychiku. To je důvod, proč lidé začali malovat své zdi, stropy a nábytek těmito barvami.

Ve skutečnosti některé ulice, čtvrti, nebo celá města byly vymalovány pestrými barvami, aby rozveselili své obyvatele. Není se čemu divit, že mnoho takovýchto měst najdeme zejména v severských zemích, kde je obloha často šedá a nedostatek slunečního svitu. Na druhou stranu, některé z těchto barevných měst jsou umístěny v regionech známé pro své celoroční teplé a slunečné podnebí. Pokud jste člověkem, který má rád jasné a zářivé barvy, pravděpodobně se budete chtít přesunout na jedno z těchto 10 nejbarevněj­ší míst.


Ostatní uživatelé právě čtou tento populární článek
Proč si koupit kurz na kryptoměny a vyhnout se nepromyšlené investici do kryptoměn
Zajímají vás kryptoměny a chcete vydělat co nejvíce? Naučíme vás strategie profesionálů a taky to, jak se vyvarovat ztrátám. Naučte se to, co jiným trvá roky.
Pokračování článku naleznete na další stránce
Diskuze
Článek napsal: Bajkallis
Přidáno:
Čtenáři nejvíce čtou
Příspěvky z Instagramu