Nebezpečná hra jménem Modrá Velryba. Víte o ní vše?

Říká vám něco Modrá velryba? Spoustě lidí určitě ano, poslední dobou tohle téma zahltilo média. A o čem vlastně Modrá velryba je? Jste zvědaví? Tak se na to pojďme společně podívat.

Modrá velryba není ani tak neznámá, jak se myslí. Udává se, že tahle „hra“ vyšla v roce 2015. Mnozí se možná divíte, proč říkám hra. Dovolte mi, abych vám tuto hru představila. Hra pochází nejspíš z Rus­ka a představuje zkráceně takovou 50denní výzvu. Vy, jako registrování hráči, dostáváte od kurátora úkoly. Každý den jeden. Úkoly se mohou zdát banální, jako třeba vstát ve 4:20 a jít k nejbližším kolejím, ale časem se to stupňuje. Každý den posíláte kurátorovi, že jste zadaný úkol splnil. 50 den přidáváte fotku na sociální medium s velrybou a popiskem „End.“ Krátce na to pácháte sebevraždu, většina obětí skočila z okna. Tato hra si vyžádala už přes 300 mrtvých teenagerů. Nejen z Ruska, ale i Ázerbájdžánu či Kyrgyzstánu. Sociální media varují před touto hrou a nám nezbývá nic jiného, než vás uporoznit na tuto šílenost. Muž jménem Philipp Budeikin byl již vzjat do vazby s tím, že by mohl tuhle hru provozovat jako jeden z kurátorů, či jako myslitel celé hry. Ovšem, nic se nepodařilo prokázat. Philipp se v minulosti věnoval skupinám, které podporovaly sebevraždy. Nám nejbližší případ byl v době psaní článku nejspíš na Slovensku, kdy mladý Denis nejevil žádné známky psychické nesrovnalosti či depresí. Pak pověděl přátelům, že jede na inzerát do Košic a pár hodin na to skočil pod vlak. Je spekulativní, zda za to může hra, kterou měl nainstalovanou v mobilním telefonu, či se stalo něco jiného. Hra později na mladé lidi začne vyvíjet nátlak tak, že se snaží zrůraznit jejich nedostatky. Zkrátka se snaží oslabit jejich sebevědomí. Mladý novinář se do hry zaregistroval pod falešnými údaji a snažil se přijít věci na kloub. Když se ptal kurátora, zda může ze hry dobrovolně odejít, tak odpověď byla, že ví už všechny informace a tak nemůže odejít. Ostatně, víc se můžete i dozvědět ve videu, které je tady společně s článkem.


Ostatní uživatelé právě čtou tento populární článek
Proč si koupit kurz na kryptoměny a vyhnout se nepromyšlené investici do kryptoměn
Zajímají vás kryptoměny a chcete vydělat co nejvíce? Naučíme vás strategie profesionálů a taky to, jak se vyvarovat ztrátám. Naučte se to, co jiným trvá roky.
Pokračování článku naleznete na další stránce
Diskuze
Článek napsal: Whajtík
Přidáno:
Čtenáři nejvíce čtou
Příspěvky z Instagramu