Na farme ve francii bylo nalezeno 60 veteránů v hodnotě více než 420 milionů korun

Po světě jezdí stále novější a dokonalejší auta, která vyhání starší třídy z trhu jednu po druhé. Nenapadla vás někdy otázka, kam zmizely všechny trabanty, “žiguliky” nebo snad moskviče? Většina z nich byla sešrotována nebo je lze stále nalézt na vrakovištích, občas se i najde nějaký ten sběratel, ale dnešní úlovky vlastní málo kdo!

Občas se nám poštěstí a najdeme některé vraky na polích, lesích nebo v dávno zapomenutých a opuštěných areálech.

Po zavolání dražitelé, vnuci podnikatele Rogera Baillona zjistili, že dávno zapomenutých 60 automobilů vyráběných v letech 1930 až 1950, které se nacházely na jejich rodinné farmě v západní Francii, nesou hodnotu vyšší než 420 milionů korun. 

Avšak, nejedná se o jen tak ledajaké veterány. Talbot-Lago bylo prvně vlastněno egyptským králem Faroukem. Ferrari bylo použito ve filmu s americkou herečkou a spisovatelkou, Jane Fondovou. Mezi ty nejlepší kousky patří také limitované Maserati, kterých bylo vyrobeno pouze 3 kusy. Podnikavý Bailon měl s auty jasné úmysly. Chtěl jednoho dne s auty otevřít muzeum. Později přišly finanční problémy a 60 Pojďme se na zmíněné unikáty podívat.


Ostatní uživatelé právě čtou tento populární článek
Proč si koupit kurz na kryptoměny a vyhnout se nepromyšlené investici do kryptoměn
Zajímají vás kryptoměny a chcete vydělat co nejvíce? Naučíme vás strategie profesionálů a taky to, jak se vyvarovat ztrátám. Naučte se to, co jiným trvá roky.
Diskuze
Článek napsal: Bajkallis
Přidáno:
Čtenáři nejvíce čtou
Příspěvky z Instagramu