Mořské panny v 10 tisících lahvích. Ukázka toho, jak moc průměrný člověk znečišťuje planetu

Fotograf Benjamin Von Wong je velmi fascinován vodou, ale tentokrát čočku svého fotoaparátu zanechal suchou a fotografie nepořizoval ve vodě, ale nad “hladinou”. Vytvořil projekt “Mermaids Hate Plastic”, aby upozornil na vážný ekologický problém. Statisticky spotřebuje průměrný Američan přibližně 167 plastových lahví každý rok. Za 60 let to tedy dává něco okolo 10 tisíců lahví. Proto si Von Wong půjčíl 10 tisíc plastových lahví, vzal je do skladu a začal pracovat s velkou skupinou dobrovolných spolupracovníků. Konečný výsledek je řada esteticky podmanivých obrazů a ekologické problematice. Plast v oceánu způsobuje mnohem více, než jen znečištění vody. Uvolňuje totiž toxiny, které mohou potenciálně znečistit zdroje vody, ale také negativně ovlivnit kvalitu našeho ovzduší.

Tyto fotky nám ukazují, jak dopadne život ryb a vodních živočichů, pokud bude nadále docházet ke znečištění vod. Pokud se totiž ve znečištění bude pokračovat, tak by v roce 2050 mohlo být ve vodách více plastových lahví, než živočichů.


Ostatní uživatelé právě čtou tento populární článek
Proč si koupit kurz na kryptoměny a vyhnout se nepromyšlené investici do kryptoměn
Zajímají vás kryptoměny a chcete vydělat co nejvíce? Naučíme vás strategie profesionálů a taky to, jak se vyvarovat ztrátám. Naučte se to, co jiným trvá roky.
Pokračování článku naleznete na další stránce
Diskuze
Článek napsal: Nex
Přidáno:
Čtenáři nejvíce čtou
Příspěvky z Instagramu