Město, které již za 5 let bude tím nejlepším, co zde máme? Toto je Lusail, město zítřků

Země Perského zálivu jsou známě především svým neskutečným nerostným bohatstvím – ropou. S ropou­ přichází neustále nové megalomanské projekty, jako například obrovské hotely s nejzajímavějším designem a klidně i bazénem na střeše. V roce 2022 se bude v Kataru konat mistrovství světa ve fotbale a Katar si to převzal po svém. Rozhodl se, že proto postaví úplně nové a extravagantní město. To se bude jmenovat Lusail a bude přímo na pobřeží. Vzhledově by mělo připomínat strom a měla by se zde nacházet dvě golfová hřiště, tématický park, laguna, několik nákupních a zábavních center a dva přístavy.

Do těch mohou návštěvníci připlouvat loděmi a jachtami. Město bude rozděleno na 19 městských částí a 22 hotelů. Celková velikost města by měla být 40 km². Domy, vily a mrakodrapy, které se ve městě budou nacházet, by měly být schopné ubytovat více než 260 tisíc lidí. Tento projekt se vyšplhá až na ohromných 45 miliard dolarů.


Ostatní uživatelé právě čtou tento populární článek
Proč si koupit kurz na kryptoměny a vyhnout se nepromyšlené investici do kryptoměn
Zajímají vás kryptoměny a chcete vydělat co nejvíce? Naučíme vás strategie profesionálů a taky to, jak se vyvarovat ztrátám. Naučte se to, co jiným trvá roky.
Pokračování článku naleznete na další stránce
Diskuze
Článek napsal: Nex
Přidáno:
Čtenáři nejvíce čtou
Příspěvky z Instagramu