Mark Zuckerberg a 14 faktů o něm

Zuckerberg se narodil 14. května 1984 ve White Plains v New Yorku. Později se svými třemi sestrami vyrůstal v městečku Dobbs Ferry. Jeho otec pracuje jako zubař, matka je psychiatričkou. Rodina vyznává židovskou víru, Zuckerberg o sobě prohlašuje, že je ateista. Jako dítě byl velmi inteligentní, snadno se učil, šly mu technické předměty i cizí jazyky. V roce 2002 zakončil svá středoškolská studia na prestižní Phillips Exeter Academy. Již předtím se stalo jeho vášní programování. Naučil se programovací jazyk BASIC a zkoušel jeho možnosti. Otec ho v této činnosti podporoval a platil mu soukromé lekce od Davida Newmana, který vyvíjel softwary. Zuckerberg vytvořil program ZuckNet, s nímž mezi sebou jednotliví členové rodiny mohli komunikovat. Do podvědomí počítačového světa pronikl s hudebním přehrávačem Synapse Media Player, který na základě umělé inteligence dokázal rozpoznat hudební návyky posluchačů a přizpůsoboval tomu hrané skladby.

Microsoft se snažil program i Zuckerberga získat, ten ale odmítl a v září 2002 pokračoval na Harvard a věnoval se studiu psychologie a počítačů. Pojďme se společně podívat na pár faktů o zakladateli a výkonném řediteli Facebooku Markovi Zuckerbergovi.


Ostatní uživatelé právě čtou tento populární článek
Proč si koupit kurz na kryptoměny a vyhnout se nepromyšlené investici do kryptoměn
Zajímají vás kryptoměny a chcete vydělat co nejvíce? Naučíme vás strategie profesionálů a taky to, jak se vyvarovat ztrátám. Naučte se to, co jiným trvá roky.
Pokračování článku naleznete na další stránce
Diskuze
Článek napsal: Nex
Přidáno:
Čtenáři nejvíce čtou
Příspěvky z Instagramu