Malý Albert: Experiment dokazuje, kam až jsou vědci ochotni zajít pro vědu

Lidskosti ubývá. Krádeže, úmrtí, násilí a nenávist jsou na denním pořádku. Valí se na nás ze zpráv z internetu, z novin, nejednou jsme dokonce i očitými svědky. Člověk si tak jaksi začne vážit každého kousku krá­sy a dobra, který kolem sebe najde. Denně bojujeme za práva dětí, bezdomovců, zvířat, proti hladomoru v zaostalých zemích, ke slovu se hlásí miliony pacifistů a ochránců práv každého druhu. Naneštěstí, ne jen současnost je ochuzena o dobro, lidskost a morální zásady.

Tak jako v současnosti, i v minulosti se našli mezi lidmi mimořádně krutí jedinci, kteří si libovali v utrpení jiných. Překvapivé však je, že ne vždy se jedná o viditelné zlo. Často se ti nejhorší skrývají v kůži vědce, který má pomoci světu. Je pravda, že mnohé poznatky není jednoduché získat a bez experimentů by zůstaly na teoretické úrovni, ale páchat zlo na lidech či na zvířatech není ospravedlnitelné, ani pokud jde o výsostně vědecké účely.


Ostatní uživatelé právě čtou tento populární článek
Proč si koupit kurz na kryptoměny a vyhnout se nepromyšlené investici do kryptoměn
Zajímají vás kryptoměny a chcete vydělat co nejvíce? Naučíme vás strategie profesionálů a taky to, jak se vyvarovat ztrátám. Naučte se to, co jiným trvá roky.
Pokračování článku naleznete na další stránce
Diskuze
Článek napsal: Nex
Přidáno:
Čtenáři nejvíce čtou
Příspěvky z Instagramu