Lidstvu se v následujících měsících podaří pořídit první snímek černé díry, jakto?

Ovlivňují takřka vše, co se ve vesmíru děje. Nemusí být moc velké, ale jejich váha je i třeba jen při velikosti 17 Slunci až 4 000 000× vyšší, než váha našeho Slunce a to je opravdu hodně. Vědci nyní věří, že vše půjde podle plánu a již koncem tohoto roku, či začátkem roku 2018, bychom mohli mít konečně první snímek toho, co popisujeme termínem černá díra. 

Je tomu pár dní, co vědci nasměrovali 10 vesmírných dalekohledů směrem k super obří černé díře, která je od Země vzdálena 26 000 světelných let.  Nachází se ve středu naší galaxie v kompaktním zdroji rádiového záření, který známe pod názvem Sagittarius A*. 

Od tohoto pozorování vědci očekávají opravdu hodně a již teď jsou ve hře velmi divoké teorie o tom, jak to všechno po odhalení bude vypadat. Všechny nasměrované dalekohledy totiž neptřetržitě snímají dění a své snímky spojují do jednoho celku dat, díky kterému bychom měli porozumět věcem okolo černých děr, které jsme doposud nemohli pochopit. Zatím se totiž může normálním lidem zdát velmi divné, když se bavíme o něčem, co nevíme, jak vypadá, ale přesto víme, že to ovlivňuje nejen oběžnou dráhu hvězd, ale i celých hvězdných systémů. Pokud umíte anglicky, můžete se více informací dozvědět v následujícím vi­deu.


Ostatní uživatelé právě čtou tento populární článek
Proč si koupit kurz na kryptoměny a vyhnout se nepromyšlené investici do kryptoměn
Zajímají vás kryptoměny a chcete vydělat co nejvíce? Naučíme vás strategie profesionálů a taky to, jak se vyvarovat ztrátám. Naučte se to, co jiným trvá roky.
Diskuze
Článek napsal: Bajkallis
Přidáno:
Čtenáři nejvíce čtou
Příspěvky z Instagramu