Karačaj - Jezero smrti, které je zároveň nejšpinavějším místem na světě.

Vsadíme se, že jste o tomto jezeru v životě neslyšeli. Pravděpodobně ani netušíte, kde by mohlo nacházet. O tomto jezeru se téměř vůbec nemluví a to i přes fakt, že pouhých pět minut na břehu tohoto jezera stačí k tomu, abyste za pár týdnů zemřeli. Za hodinu pobytu u tohoto jezera schytáte tak obrovskou dávku radiace, že už se nezvednete a za pár hodin zemřete. Toto jezero se nachází v bývalém Sovětském svazu v Čeljabinské oblasti. Nejspíše byste řekli, že radiace se zde objevila během nějaké jaderné nehody, jenže není tomu tak. Za všechno může sprostá a bezohledná ignorace životního prostředí. Kousek od jezera Karačaj se nachází závod Ozjorsk, který se staral o výrobu atomových zbraní. Jenže místo toho, aby používal uzavřený cyklus oběhu chladící vody, používal otevřený.

A tak čistou vodu čerpal tento závod z jezera Karačaj a následně znečištěnou vodu vracel opět zpět a to i do blízké řeky Teča.


Ostatní uživatelé právě čtou tento populární článek
Proč si koupit kurz na kryptoměny a vyhnout se nepromyšlené investici do kryptoměn
Zajímají vás kryptoměny a chcete vydělat co nejvíce? Naučíme vás strategie profesionálů a taky to, jak se vyvarovat ztrátám. Naučte se to, co jiným trvá roky.
Pokračování článku naleznete na další stránce
Diskuze
Článek napsal: Nex
Přidáno:
Čtenáři nejvíce čtou
Příspěvky z Instagramu