Kaddafiho vodní projekt, který ho stál život

The Great Man-Made River (Velká řeka vybudovaná člověkem) je libyjský projekt bývalého vůdce Libye, Muamara Kaddáfího, který si dal za cíl rozšířit do suchem vyprahlé Libye vodu a zaručit tak obyvatelstvu právo na přísun vody. Média o tomto projektu mlčí, protože by musely změnit své stanovisko a Kaddáfího už by nemohly nazývat teroristou, či člověkem, kterému jde o ropné peníze, ale musely by ho nazvat jako osobu, které záleží na blahu svého lidu a země.

Po roce 1969 nová vláda, v čele s Muamarem Kaddáfím, nazývaná též libyjská arabská džamahirija, převedla ropné společnosti do vlastnictví státu a z ropných zisků začala investovat do vodovodních vrtů, aby našli podzemní jezera plné vody. Když našli jezera, rozvedli vodu do všech částí státu. Poté byly v jižní části Libye vytvořeny velké farmy, které měly motivovat obyvatelstvo, aby se přestěhovalo do pouští na farmy v těchto místech. Nicméně, mnoho lidí upřednostňovalo bydlení v severních a pobřežních částech země, neboť zde byla stálá a dostatečná zásoba vody.

Toto stanovisko lidí způsobilo, že Kaddáfího vláda vytvořila nový plán jak přivést vodu lidem. V roce 1983 se začal tvořit projekt Great Man Made River. Tento projekt, financovaný vládou, bude vyvíjen v pěti etapách. Všech pět etap je samo o sobě odlišným projektem, ale když se všechny tyto etapy spojí, vznikne monstrózní vodní dílo. V den dokončení druhé fáze Kaddáfí uvedl, že tento projekt je dobrá odpověď pro USA, které stále spojuje Libyi s teroristickými aktivitami.


Ostatní uživatelé právě čtou tento populární článek
Proč si koupit kurz na kryptoměny a vyhnout se nepromyšlené investici do kryptoměn
Zajímají vás kryptoměny a chcete vydělat co nejvíce? Naučíme vás strategie profesionálů a taky to, jak se vyvarovat ztrátám. Naučte se to, co jiným trvá roky.
Pokračování článku naleznete na další stránce
Diskuze
Článek napsal: zaluky
Přidáno:
Čtenáři nejvíce čtou
Příspěvky z Instagramu