Je smutné, kvůli čemu obyvatelé malé vesnice ročně zabijí tisíc delfínů

Delfíni jsou krásní mořští savci. Některé národy však delfíny považují za přirozenou lovnou zvěř a na jejich lovu mají postavené celé odvětví. Podobně je tomu tak i na Šalamounových ostrovech, kde tradice lovu delfínů přetrvává již několikáté desetiletí. A i když se tento lov omezil jen na některé vesnice, stále každý rok zabijí obyvatelé jedné vesnice na Šalamounových ostrovech přes 900 delfínů. Každého asi hned napadne, že delfíny loví místní obyvatelé kvůli potravě. Pravda je však taková, že se neloví kvůli masu, ale zejména kvůli zubům. Ty jsou velmi oblíbené jako šperky a ozdoby. Na ostrovech se dokonce používají i jako platební jednotka.

Zuby delfínů bývají nejednou i součástí nevěstina věna. Cena zubů z roku na rok roste, v současnosti se cena zubů pohybuje kolem 70 centů za kus. Přitom jen před pár lety to byla ani ne čtvrtina z této částky.


Ostatní uživatelé právě čtou tento populární článek
Proč si koupit kurz na kryptoměny a vyhnout se nepromyšlené investici do kryptoměn
Zajímají vás kryptoměny a chcete vydělat co nejvíce? Naučíme vás strategie profesionálů a taky to, jak se vyvarovat ztrátám. Naučte se to, co jiným trvá roky.
Pokračování článku naleznete na další stránce
Diskuze
Článek napsal: Nex
Přidáno:
Čtenáři nejvíce čtou
Příspěvky z Instagramu