Jak se lidé budili před tím, než existovaly budíky?

Ranní vstávání je pro hodně lidí jednoznačně nejméně příjemnou součástí dne, přesto je však potřeba si uvědomit, že je tato část dne opravdu důležitá. Jen si představte, jaké by to bylo, kdybyste mohli chodit do práce tak, jak se vzbudíte. Pravděpodobně by každý druhý přišel úplně v jiný čas a práce by byla absolutně neefektivní. 

S tímto problémem nám dnes pomáhají iPhony, budíky, alarmy a všelijaké vychytávky, které budou řvát tak dlouho, dokud nevyřešíte nejrůznější hádanky. Dokonce je i budík, který vám ujíždí a schovává se pod postelí. Probouzení je zkrátka nevyhnutelný rituál, který musí každý z nás s úctou respektovat. Věřte, že ne vždy však bylo probouzení úplná hračka. První pořádný budík byl vynalezen až v roce 1787. Je zde tedy krásně vidět, že už i dříve byli lidé dostatečně kreativní pro dostávání se z postele pryč a věřte, že to zdaleka není vše. 


Ostatní uživatelé právě čtou tento populární článek
Proč si koupit kurz na kryptoměny a vyhnout se nepromyšlené investici do kryptoměn
Zajímají vás kryptoměny a chcete vydělat co nejvíce? Naučíme vás strategie profesionálů a taky to, jak se vyvarovat ztrátám. Naučte se to, co jiným trvá roky.
Pokračování článku naleznete na další stránce
Diskuze
Článek napsal: Bajkallis
Přidáno:
Čtenáři nejvíce čtou
Příspěvky z Instagramu