Jak NEfotografovat známá místa. Tento fotograf fotil známá místa tak trochu "jinak".

Každý, kdo navštivil některé ze světově nejvíce navštěvovaných turistických míst ví, jak je kolikrát složité pořídit kvalitní fotografii. Někdy je téměř nemožné udělat jen jednu fotku a odejít. Nemusíme se vyjadřovat, kolika selfie tyčím se musíte vyhýbat a kolik minut až hodin budete čekat jen na to, kdy budete moct říct, že vaše fotka je vážně povedená. 

Fotograf Oliver Curtis však přišel na jediněčný způsob, jak se vyhnout všem davům (ne až tak doslova, poznáte brzy sami). Zkrátka fotky známých míst fotí úplně jinak, než byste čekali a chtěli. Inspiraci na focení něčeho takového získal v roce 2012 během návštěvy pyramidy v Gíze, kde během cesty k pyramidě projížděl během nově rozestaveného golfového hříště, které by teoreticky v poušti němělo vůbec nic dělat. Tohoto kontrastu využil a vzniklo něco, co bude brzy vystaveno i v samotné královské galerii v Londýně. Tato série fotografií se jmenuje Volte-face  a za tímto vším stojí již zmínění bristký fotograf Oliver Curtis. 
 


Ostatní uživatelé právě čtou tento populární článek
Proč si koupit kurz na kryptoměny a vyhnout se nepromyšlené investici do kryptoměn
Zajímají vás kryptoměny a chcete vydělat co nejvíce? Naučíme vás strategie profesionálů a taky to, jak se vyvarovat ztrátám. Naučte se to, co jiným trvá roky.
Pokračování článku naleznete na další stránce
Diskuze
Článek napsal: Bajkallis
Přidáno:
Čtenáři nejvíce čtou
Příspěvky z Instagramu