Jak mohu naplno využít možnost svého těla?

Přibližně na třicátém kilometru Dan Orálek konečně trochu zrychlil. Bylo před polednem, Athény měl za zády a slunce nelítostně pálilo. Teploměr ukazoval bezmála čtyřicet stupňů Celsia. Když o několik hodin později slunce zapadalo, byl už český běžec suverénně na prvním místě. Sportovec nepřetržitě kontroloval hlas svého těla. Svaly měl uvolněné, dýchal pravidelně, srdce předlo jako kočka. A to všechno po sto čtyřiceti kilometrech a šestnácti hodinách nepřetržitého běhu. Jenže pak přišla krize, žaludeční křeče, únava. Sportovec šel na chvilku spát. Když zase vyrazil, byli již čtyři běžci před ním. Za dalších čtyřicet kilometrů jej spánek přemohl znovu, a když opět vyběhl na trať, chvilku mu trvalo, než se dostal do tempa. Čekaly ho ale další desítky kilometrů. A konečně byl ve Spartě. Tisíce lidí v ulicích atlety popoháněli svými výkřiky. Když po 245,3 kilometru konečně doběhl do cíle, časomíra se zastavila na 29 hodinách, 26 minutách a 39 sekundách. Orálek doběhl jako jedenáctý (rok předtím skončil náš ultramaratonec dokonce pátý). Loňský ročník byl asi nejnáročnějším spartathlonem v historii, tento běh z Atén do Sparty se mu ale podařilo dokončit. Z 336 běžců, kteří odstartovali, jich do cíle doběhlo jen sedmdesát dva.

Samozřejmě, že Dan Orálek je nadaný a jeho schopnost stále znovu nacházet motivace je při dosahování takových cílů bezpochyby obdivuhodná. Čím se ale liší od ostatních sportovců a díky čemu je tak úspěšný? Odpověď je překvapivě jednoduchá. Nejenže odhalil a aktivoval svůj skrytý potenciál, ale dokázal ho, na rozdíl od většiny ostatních lidí, důsledně a stoprocentně využít. „Všechno je to otázka myšlení,“ vysvětluje. To ovšem neplatí jen pro některé. Adrenalinové rezervy se skrývají doslova v každém z nás. Ať už se jedná o svaly, kosti, plíce, srdce, všichni máme v různých oblastech ještě pořád spoustu prostoru pro zvyšování výkonu. A my se vám na následujících stránkách pokusíme napovědět, jak tohoto potenciálu využít.
 


Ostatní uživatelé právě čtou tento populární článek
Proč si koupit kurz na kryptoměny a vyhnout se nepromyšlené investici do kryptoměn
Zajímají vás kryptoměny a chcete vydělat co nejvíce? Naučíme vás strategie profesionálů a taky to, jak se vyvarovat ztrátám. Naučte se to, co jiným trvá roky.
Pokračování článku naleznete na další stránce
Diskuze
Článek napsal: Bajkallis
Přidáno:
Čtenáři nejvíce čtou
Příspěvky z Instagramu