Jste i Vy moderní otrok? Příklady, které vám dokáží, že otroctví stále existuje

Právě v tuto chvíli takřka po celém světě, ať už pozorovaně nebo nepozorovaně, se objevuje forma otroctví. Tyto praktiky jsou zde již tisíce let, jen jsme si je natolik osvojili, že s nimi dokážeme žít. Možná je to také tím, že máme mnohonásobně lepší „podmínky otroctví“, než měli lidé dřív. Zároveň máme dost možná na volbu, tedy hlavně my, zde v Evropě žijící lidé. Otroctví není pouhé mlácení bičem, mučení a nucení pracovat v nelidských podmínkách. V lehčí formě se jedná minimálně o sociální otroctví, které musí každý z nás respektovat.

Nechodíš do práce? Pracuješ málo? Počkat, cože, ty chceš přestávku, nebo si dojít na záchod? Takže ty si tu holku nevezmeš? Nehodláš šlapat? Možná to zní jako výmysl, ale, není. V některých společnostech a zemích zkrátka nikoho nezajímá to, že i vy jste člověkem, stejně tak, jako oni. U nás je to ještě docela v pořádku, jak se ale říká, jiný kraj, jiný mrav. V některých zemích jsou pracovní zákony pro zaměstnance stanoveny tak, že zde můžou, ba i musí, pracovat hlavně děti. Praktiky moderního otroctví jsou značně jiné, než ty dřívější, žádný únik od problému to však globálně není. V tomto článku se nachází sumarizace několika faktů, k něčemu jsem však přidal i svůj vlastní názor. Věřím, že si po tomto obeznámení užijete následující obsáhlé řádky. Pojďme se společně podívat na několik případů moderního otroctví. 
 


Ostatní uživatelé právě čtou tento populární článek
Proč si koupit kurz na kryptoměny a vyhnout se nepromyšlené investici do kryptoměn
Zajímají vás kryptoměny a chcete vydělat co nejvíce? Naučíme vás strategie profesionálů a taky to, jak se vyvarovat ztrátám. Naučte se to, co jiným trvá roky.
Pokračování článku naleznete na další stránce
Diskuze
Článek napsal: Bajkallis
Přidáno:
Čtenáři nejvíce čtou
Příspěvky z Instagramu