Duchařská Eastern State - mučení kriminálníků

Některá místa jsou jako stvořená pro strašení, dokonce byste se tam báli i vstoupit. Blázince a vězení, místa, kde byly lidé trápeni… A často tam umírali. Proto jejich duše nemůžou najít klid a tak bloudí v místech jejich utrpení.

Jedna z nejděsivějších věznic se nachází v Pensylvánii a nese název Eastern State. Byla postavena v roce 1829 a stojí na rozloze 45 000 m2. Stala se také nejdražší stavbou své doby. Věřilo se, že v honosných věznicích si vězni uvědomí svou víru v Boha a napraví se. Ale z lidí přebývajících v tomto zařízení se nakonec spíše stávali duševně nemocní… Každá cela obsahovala stůl, postel, bibli a záchod. Cely byly odděleny kovovými a dřevěnými dveřmi k odfiltrování hluku. Haly byly navrženy tak, aby z nich byl cítit kostel. Někteří věří, že dveře byly naschvál navrženy malé, aby bylo těžší utéct a aby se snížily útoky na ostrahu. Cely byly vyrobeny z betonu, pouze s jedním okénkem, které mělo představovat Boží oko – aby vězni věřili, že je Bůh stále pozoruje. Venku byl volný prostor pro individuální pohyb vězňů, oddělený vysokou zdí, aby se zamezilo komunikaci mezi vězni. Pohyb vězňů mimo celu byl vždy synchronizovaný – nikdy se venku nepohybovali dva vězni naráz. Bylo jim také dovoleno pohybovat se v zahradě nebo chovat zvíře.

Eastern State byla také známá kvůli svým bezpečnostním nařízením – vězni tam trávili 23 hodin denně, a když byli vyvedeni ven, nasadila jim ostraha speciální masku – jednak, aby zamezili komunikaci a hlavně, aby vězni zajistili soukromí. Žádný vězeň neměl nikdy spatřit obličej jiného vězně. Naneštěstí udržování vězňů o samotě způsobilo mezi odsouzenci mnoho psychických onemocnění. Systém se nakonec zhroutil kvůli přeplnění věznice. Od tohoto systému se úplně upustilo v roce 1913 Pokud vězni porušili pravidla, čekaly je tvrdé tresty, které vedli ke zbláznění a jak psychické, tak fyzické bolesti.

Šílencova židle bylo pojmenování pro trest, kdy byl chovanec připoután k židli tak, aby se nemohl vůbec hýbat. Byl ponechán bez jídla a pití, dokud se oběh v jejich těle téměř nezastavil. Několik vězňů na této židli skutečně zešílelo.

Další byla skutečná díra v zemi, kde musel vězeň strávit několik dnů bez světla a s téměř žádným přísunem vzduchu. Dostávali jen vodu a chléb, se kterým jim pomáhaly krysy a švábi.

Vodní lázeň se používala v případě hrubého porušení pravidel. Provinilec byl namočen do ledové vody a pak byl celou noc připoután ke zdi. Během zimy byla na jeho kůži do rána vrstva ledu.

Železný roubík byl nejhorší a nejvíce krvavý trest. Kovový límec byl zachycen na jazyku a připoután k rukám. Pokud se člověk pohnul, způsobovalo to trhání jazyka. Mnoho vězňů při tomto mučení zemřelo na ztrátu krve. Charles Dickens toto vězení jednou navštívil a řekl, že nic tak hrozného nikdy neviděl. V budově bylo 1700 chovanců, z toho bylo 250 léčeno, protože se tam zbláznili. 3. dubna 1945 byl spáchán jeden z největších útěků – dvanácti vězňům, (včetně Willieho Suttona, který měl v té době jeden z nejbohatších trestních rejstříků), kterým se v průběhu roku podařilo vykopat neobjevený třicetimetrový tunel pod zdmi vězení. Při rekonstrukci v roce 1930 bylo objeveno dalších 30 neúplných tunelů.

Vězení bylo uzavřeno v roce 1971. Nicméně vězni se rozhodli, že nechtějí odejít. Každý říjen je věznice přestavěna do obrovského strašidelného domu, aby se tam veřejnost mohla přijít podívat. Budova, která byla pro jiné místem utrpení, je pro návštěvníky místem zábavy. Není divu, že se duchové zlobí a dodnes tam prý straší.

Zámečník, který přišel odmontovat 140 let starý zámek, má své zážitky. Když zámek uvolnil, uchopila ho mocná síla tak, že se nemohl ani pohnout. Lidé věří, že když otevřel zámek, vypustil tím duchy uvězněné v cele. Zámečník prý cítil vlnu negativní energie, která z cely vyšla. V tomto bloku se vyskytují duchové, kteří vábí návštěvníky, aby šli s nimi.
I slavní lidé se stali oběťmi duchů v této věznici. Al Capone zde byl údajně mučen duchem muže, kterého zavraždil. Po bloku 6 a 12 se prochází hrozivý stín a bývají slýchány ďábelské výkřiky. V současné době se ve vězení provádí paranormální šetření. Když se budete po budově procházet sami, uslyšíte pláč, smích a šeptání. Zaměstnanci zde nikdy nezůstávají dlouho. Většinou odejdou hned, co potkají někoho z bývalých vězňů. V důsledku působení zlých sil jsou některé části budovy úplně uzavřeny. Často se diskutuje o tom, co by se stalo, kdyby byla tato místa otevřena…


Ostatní uživatelé právě čtou tento populární článek
Proč si koupit kurz na kryptoměny a vyhnout se nepromyšlené investici do kryptoměn
Zajímají vás kryptoměny a chcete vydělat co nejvíce? Naučíme vás strategie profesionálů a taky to, jak se vyvarovat ztrátám. Naučte se to, co jiným trvá roky.
Diskuze
Článek napsal: Anavi / Ivana Nováková
Přidáno:
Čtenáři nejvíce čtou
Příspěvky z Instagramu