Dodržujete pravidlo pěti sekund? Jestli ano, měli byste vědět tyto věci, které o něm zjistili vědci

Američtí vědci se rozhodli konečně pořádně otestovat pravidlo pěti sekund, podle kterého by jídlo mělo být od zvednutí ze země neškodné. Celkové výsledky vědce nijak nezaskočily, i když se objevily i skutečnosti, které je překvapily. Určitě i vám rodiče říkali, abyste nejedli jídlo, které vám spadlo na zem. A určitě jste též slyšeli, že když jídlo zvednete dostatečně rychlo, například do pěti sekund, tak je to v pořádku, protože bakterie se do jídla ještě nestačily dostat. Jak to ale doopravdy je?

Věříme, že asi všichni tušíte, že pravidlo pěti sekund neplatí. Bylo vyvrácené více odborníky a několika experimenty v praxi. A poslední, asi nejkomplexnější experiment tento závěr pouze potvrdil. Vědci z Rutgerovi univerzity z New Jersey testovali různé jídla na různých površích, aby zjistili, jak rychle se dokážou bakterie přemístit. Jejich zjištění je sice nepříjemné, ale očekávané. Ve vícero případech se bakterie dostanou na jídlo už za méně jak jednu sekundu. To určitě nepotěší ty, kteří jídlo ze země zvedli rychle v naději, že všechno je v pořádku a jídlo poté snědli. Aby vědci dospěli k takovému závěru, udělali tisíce měření. 


Ostatní uživatelé právě čtou tento populární článek
Proč si koupit kurz na kryptoměny a vyhnout se nepromyšlené investici do kryptoměn
Zajímají vás kryptoměny a chcete vydělat co nejvíce? Naučíme vás strategie profesionálů a taky to, jak se vyvarovat ztrátám. Naučte se to, co jiným trvá roky.
Pokračování článku naleznete na další stránce
Diskuze
Článek napsal: Nex
Přidáno:
Čtenáři nejvíce čtou
Příspěvky z Instagramu