Dnes je to dvacet let od vzniku jednoho z nejotravnějších zvuků vůbec.

Pamatujete se na ten zvuk? „Ring ding ding ding ding a ring ding ding dingdemgdemg a ring ding ding ding ding ring ding baa-baa ring ding ding ding ding a ring ding ding dingdemgdemg a ring ding ding ding ding a bram ba am baba weeeeeee.“ Každému z vás se určitě v mysli zjevil notoricky známý žabák na imaginární létající motorce, který napodobuje zvuk motoru.

Je tomu těžko uvěřit, ale tento zvuk, který mnoho lidí svého času maximálně vytáčel, má již 20 let. Zvuk vytvořil v roce 1997 student Daniel Malmedahl, když se snažil napodobit zvuk spalovacího motoru. Daniel nahrál zvuk „Crazy Frog“ a umístil ho na svou webovou stránku. Potom Daniela oslovila švédská televize, která ho požádala, aby zvuk předvedl v jedné z jejich relací. Uplynulo několik let a v roce 2003 vytvořil Erik Wernquist animovaného žabáka a přidal k němu tento známý zvuk. Animace okamžitě vzbudila pozornost a protože v té době byly v kurzu různá vyzvánění na mobil, zvuk se rychle ujal a dostal pojmenování „Crazy Frog“. V roce 2005 vytvořil Axel F z Crazy Froga remix, který se stal jedním z nejúspěšnějších singlů roku. Crazy Frog se stal hitem a číslem jedna v Anglii, Švédsku, Austrálii, Belgii, Francii, Irsku, Novém Zélandu a také ve Švýcarsku. A baví lidi dodnes. Nebo také rozčiluje, vše záleží na posluchači. Jaký máte názor na Crazy Froga vy? Pro mě tato animovaná postavička tvoří úžasnou nostalgickou vzpomínku na dětství.


Ostatní uživatelé právě čtou tento populární článek
Proč si koupit kurz na kryptoměny a vyhnout se nepromyšlené investici do kryptoměn
Zajímají vás kryptoměny a chcete vydělat co nejvíce? Naučíme vás strategie profesionálů a taky to, jak se vyvarovat ztrátám. Naučte se to, co jiným trvá roky.
Diskuze
Článek napsal: Nex
Přidáno:
Čtenáři nejvíce čtou
Příspěvky z Instagramu