Dnes by oslavil 50 let! 13 faktů o Kurtu Cobainovi.

Kurt Cobain byl frontman jedné z nejznámějších skupin devadesátých let. Narodil 20. února 1967 v nemocnici v městečku Aberdeen, protože v Hoquiamu, ve kterém bydleli jeho rodiče, Wendy a Donald, nebyla porodnice. Matka pracovala jako číšnice v koktejlovém baru a otec byl automechanik. Když měl tři roky narodila se mu sestra Kimberly. Když bylo Kurtovi sedm let, rodiče se rozvedli, což ho výrazně ovlivnilo. V pozdějších rozhovorech uváděl, že od tohoto okamžiku se již nikdy necítil milován. Kurt se s rozvodem rodičů nikdy nesrovnal a stal se z něj složitý a antisociální živel. Jeho trauma se později objevilo v mnohých textech písní Nirvany. Bydlel u různých příbuzných v Aberdeenu, kam se rodina ještě před rozvodem přestěhovala, našlo se však i období, kdy spal pod mostem (to byla jen povídka pro tisk). Nejoblíbenější hudbou byli pro Kurta britští Sex Pistols a různé jiné britské punkové skupiny. Kurt sám byl součástí hned několika skupin, než v roce 1986 v Olympii založil spolu s kytaristou Kristem Novoselicem a bubeníkem Aaronem Burckhardem skupinu Nirvana. S Burckhardem se však později rozloučili a po období hledání dalšího bubeníka se v roce 1990 v kapele objevil Dave Grohl.

Po počátcích, kdy s demonahrávkami sháněli vydavatele, se jich nakonec ujala nezávislá společnost Sub-pop, která v roce 1989 vydala jejich první album „Bleach.“ Album mělo úspěch a tak se pro příští album Nirvana upsala Geffenu, který ji mohl propagovat mnohem lépe. Dva a půl roku po svém debutu vydala Nirvana album „Nevermind“. V čele s nejuznávanějším singlem „Smells Like Teen Spirit“ vlétla takřka neznámá kapela do žebříčku prodejnosti. „Nevermind“ se prodalo přes deset milionů kopií s tržbou přes půl miliardy dolarů. 5.dubna 1994 se zabarikádoval ve svém domě, vložil si do úst pistoli a stiskl kohoutek. Našel ho elektrikář, který vlezl do domu oknem, když nikdo neotvíral. V květináči byl napíchlý dopis na rozloučenou, adresovaný imaginárnímu příteli z dětství, kterému říkal Boddah, napsaný červenou fixou, zakončený slovy „Miluji vás, miluji vás.“ Toť velmi stručně o životu krále Grunge. V našem článku vám přinášíme 13 faktů o Kurtu Cobainovi.


Ostatní uživatelé právě čtou tento populární článek
Proč si koupit kurz na kryptoměny a vyhnout se nepromyšlené investici do kryptoměn
Zajímají vás kryptoměny a chcete vydělat co nejvíce? Naučíme vás strategie profesionálů a taky to, jak se vyvarovat ztrátám. Naučte se to, co jiným trvá roky.
Pokračování článku naleznete na další stránce
Diskuze
Článek napsal: Nex
Přidáno:
Čtenáři nejvíce čtou
Příspěvky z Instagramu