Dejte si tento lék a váš mozek bude pracovat na 100%

Asi každého studenta den před náročnou zkouškou napadlo, že by bylo úžasné, kdyby měl tabletku, díky níž by se vše rychle naučil a vše rychle pochopil. Takové myšlenky však nejsou nové, navíc se už farmaceuti pokoušeli vytvořit látku, která by dokázala stimulovat mozek, a tak nás učinit produktivnějšími. Něco takového se v podstatě už podařilo, ale „daň“, kterou si takové látky vybírají, je mnohem větší než pomyslný užitek, který přinášejí. Vytvořilo se několik cvičení a doporučení, které vám při jejich praktikování skutečně zlepší kognitivní schopnosti.  

Mnoha studentům však nechce praktikovat takové cvičení a raději experimentují s léky na předpis jako je Adderall či Ritalin, u nás byl v minulosti rozšířen například Dexfenmetrazin. Tyto látky dokáží zvýšit výkon mozkových buněk, ale přitom je i ničí. Dále existují i ​​jiné nelegální drogy, například kokain, metamfetamin, či různé druhy amfetaminů, jejichž efekt je podobný, ale ještě více zdrcující pro lidský organismus. Existuje však i látka, která byla nedávno prezentována v časopise evropské psychofarmatologie s názvem modafinil. Ten dokáže prokazatelně zlepšit paměť, učení, pozornost a další kognitivní schopnosti a co je nejlepší, bez vedlejších účinků a závislosti.


Ostatní uživatelé právě čtou tento populární článek
Proč si koupit kurz na kryptoměny a vyhnout se nepromyšlené investici do kryptoměn
Zajímají vás kryptoměny a chcete vydělat co nejvíce? Naučíme vás strategie profesionálů a taky to, jak se vyvarovat ztrátám. Naučte se to, co jiným trvá roky.
Pokračování článku naleznete na další stránce
Diskuze
Článek napsal: Nex
Přidáno:
Čtenáři nejvíce čtou
Příspěvky z Instagramu