Czeslawa Kwoka - Smutný příběh holčičky, která zemřela v Osvětimi a zbyl po ní jen jeden děsivý portrét.

Nacisté se ji sice “zbavili”, ale nikdy se nezbavili její fotografie. Fotografie, na které se nachází Czeslawa Kwoka, patří mezi ty nejbolestivější. Všechnu tu bolest, všechen strach a hrůzu můžete vidět na obličeji 14leté Czeslavy. Srdcervoucí, strašidelné nebo zničující, takto lidé popisují kolorované fotografie čtrnáctileté Czesławy Kwokové. Czeslawa se narodila 15. srpna 1928 v Polsku, v malé vesničce Wólka Złojecka. 13. prosince roku 1942 deportovali nacisté Czeslawu s její matkou do Osvětimi. Pro nacisty byla Czeslawa jen vězeň 26947 – jen další číslo.

Němci si o všech vězních vedli záznamy s fotografií a nejdůležitějšími informacemi.Ani Kwoka se fotografii nevyhnula. Její fotografie však byla trochu odlišná od fotografií všech ostatních. V jejím výrazu lze vidět obrovský strach. Hrůzu, která je téměř hmatatelná, přenášející všechny hrůzy holocaustu beze slov nebo pohybu. Tato fotografie je pravděpodobně tím nejděsivějším a zároveň nejsmutnějším portrétem, který byl kdy v Osvětimi pořízen.


Ostatní uživatelé právě čtou tento populární článek
Proč si koupit kurz na kryptoměny a vyhnout se nepromyšlené investici do kryptoměn
Zajímají vás kryptoměny a chcete vydělat co nejvíce? Naučíme vás strategie profesionálů a taky to, jak se vyvarovat ztrátám. Naučte se to, co jiným trvá roky.
Pokračování článku naleznete na další stránce
Diskuze
Článek napsal: Nex
Přidáno:
Čtenáři nejvíce čtou
Příspěvky z Instagramu