Co se stane, když člověk "zabloudí" ve vesmíru?

Za lidskou historii letů do vesmíru prozatím zaplatilo osmnáct astronautů svým životem. I když umírali vždy jen na cestě tam nebo zpět, nebezpečnější je samotný pobyt v kosmu, jak ukazuje i film Gravitace, který samotný pohled na problematiku všech faktorů znároznil i dle vědců dost dobře. Vesmír je prostor, který je už sám o sobě pro člověka velkým nepřítelem. Všichni jsme se narodili na Zemi, jsme naučeni, že jakmile vyskočíme, spadneme zpátky na zem. Takto to funguje takřka u všeho a věřte, že gravitace je naším největším přítelem.

Jakmile se však dostanete do prostoru, kde takřka žádná silná gravitace neplatí, můžete se divit, co vše zde může způsobit totální zvrat a fatální chybu, kterou už za Vás nikdo nikdy nenapraví. Je třeba se i udržovat a trochu gravitace si dopřávat, například pravidelným cvičením. Věřte, nikdo zde nechce, aby se po návratu zpátky rozsypal jako domeček z karet. Pro nás je sice pravidelný pobyt ve vesmíru nepředstavitelný, ale máme zde řadu informací, které by lidé budoucnosti měli respektovat. Kolik chyb při procházce ve stavu beztíže ještě vesmír promíjí, a které už jsou fatální? 


Ostatní uživatelé právě čtou tento populární článek
Proč si koupit kurz na kryptoměny a vyhnout se nepromyšlené investici do kryptoměn
Zajímají vás kryptoměny a chcete vydělat co nejvíce? Naučíme vás strategie profesionálů a taky to, jak se vyvarovat ztrátám. Naučte se to, co jiným trvá roky.
Pokračování článku naleznete na další stránce
Diskuze
Článek napsal: Jakub Falta
Přidáno:
Čtenáři nejvíce čtou
Příspěvky z Instagramu