Co se děje s naším mozkem, když posloucháme hudbu?

Je jedno, jakou hudbu posloucháte. Je dokázáno, že hudba nás dělá šťastnějšími a dokážeme se u ní uvolnit. Vědci se rozhodli, že zjistí, jaký vliv má hudba na náš mozek a to pomocí magnetické rezonance. Jejich závěry jsou velmi zajímavé! Je jedno, jaký hudební žánr máte rádi, protože mozek reaguje na hudbu v podstatě stejným způsobem. Výzkumy totiž ukázaly, že oblasti mozku, které jsou nejvíc zapojené do analyzovaní hudby, jsou propojené s ovládáním činností jako je pozornost, pohyb, motorické funkce a samozřejmě s centrem, které rozpoznává zvuky.

Také se ukázalo, že mozek na hudbu reaguje úplně odlišně než na ostatní zvuky. Například, pokud se vám hudba líbí, mozek začne vyplavovat do těla dopamin. To je látka, která pomáhá kontrolovat centrum v mozku a navozuje nám příjemné pocity. Dopamin se též uvolňuje při sportu, při sexu, dobrém jídle nebo při užívání drog.


Ostatní uživatelé právě čtou tento populární článek
Proč si koupit kurz na kryptoměny a vyhnout se nepromyšlené investici do kryptoměn
Zajímají vás kryptoměny a chcete vydělat co nejvíce? Naučíme vás strategie profesionálů a taky to, jak se vyvarovat ztrátám. Naučte se to, co jiným trvá roky.
Pokračování článku naleznete na další stránce
Diskuze
Článek napsal: Nex
Přidáno:
Čtenáři nejvíce čtou
Příspěvky z Instagramu