Co nedává světovým fyzikům spát?

Na našem světě a celkově v celém vesmíru existuje řada nezodpovězených, či nerozluštitelných otázek, kvůli kterým řada vědců ani nespí. Jsou zde však i věci, které bychom potřebovali pochopit, ale je to pro nás zatím velmi náročné. Tato škála otázek by nás totiž mohla velmi ovlivnit. Nejen naše vědomí, ale také bychom díky nim mohli utvářet a posouvat technologie na úplně „jiný level“.

Mezi jednu z věcí, kvůli který vědci takřka nespí, jsou Higgsovy bosony. Jedná se o jeden z největších vědeckých objevů tohoto století. Konečně vědci uloví poslední dosud nepotvrzenou částici současného tzv. standartního modelu hmoty a interakcí, a potvrdí tak představy o tom, jak funguje hmota a vytváří se velká část hmotnosti částic. Objev otevírá dveře do zcela nového pojetí fyziky. Podaří se nám už v několika příštích letech rozluštit tajemství vesmíru?


Ostatní uživatelé právě čtou tento populární článek
Proč si koupit kurz na kryptoměny a vyhnout se nepromyšlené investici do kryptoměn
Zajímají vás kryptoměny a chcete vydělat co nejvíce? Naučíme vás strategie profesionálů a taky to, jak se vyvarovat ztrátám. Naučte se to, co jiným trvá roky.
Pokračování článku naleznete na další stránce
Diskuze
Článek napsal: Jakub Falta
Přidáno:
Čtenáři nejvíce čtou
Příspěvky z Instagramu