Byly nacistické výzkumy přínosné pro medicínu?

Je samozřejmé, že nacistické výzkumy byly brutální a nehumánní, ale pomohly také do vědy přinést důležité informace nebo byly k ničemu? Tuto otázku se pokusíme vyřešit v následujícím článku.

Životy vězňů znamenaly pro nacisty jen velmi málo. Převáželi miliony lidí z jejich domovů do koncentračních táborů, kde těžce pracovali a čekali na smrt. V nacistickém Německu bylo tisíce koncentračních táborů, stejně tak jako mnoho zařízení s nucenou prací a specializovaných smrtících center.

Tyto věznice pojaly tolik lidí, kteří byli drženi v takových nehumánních podmínkách, že bylo jasné, že někteří lékařští vědci využijí tuto příležitost k provádění vědeckých experimentů na dostupných lidských bytostech. Obvykle jsou tyto výzkumy buď přísně regulovány, nebo úplně zakázány, ale protože nacisté nebrali život těchto vězňů vážně, staly se z tisíců těchto chudáků nedobrovolně laboratorní krysy. Nacistické lékařské experimenty spadaly do tří velkých kategorií: traumatologický výzkum s vojenskými aplikacemi, farmaceutický a chirurgický výzkum, a dlouhodobý výzkum zaměřený na ověření teorie bílé rasy. Závěry byly předvídatelné…


Pokračování článku naleznete na další stránce
Diskuze
Článek napsal: zaluky
Přidáno:
Čtenáři nejvíce čtou
Příspěvky z Instagramu