Apple Campus 2 - jak bude vypadat nové sídlo Applu?

Gigantu v oblasti spotřební elektroniky, společnosti Apple Inc. již stávající sídlo v Cupertinu v Californii zřejmě nedostačuje. Ještě během svého života rozhodl zakladatel společnosti Steve Jobs o výstavbě nového, supermoderního centra Applu – nazvaného Apple Campus 2.

Poblíž San Fraciska roste nové supermoderní sídlo Applu

Poblíž San Fraciska roste nové supermoderní sídlo Applu

Výstavba byla naplánovaná na rok 2013, kvůli administrativním tahanicím se však s výstavbou campusu začalo až v roce 2014. A s rychlostí stavby se skutečně nezahálí. Není se čemu divit, pokud bychom měli tolik peněz, kolik má Apple, také bychom stavěli „o sto šest“. Apple Campus 2 je komplex skládající se z několika částí. Mezi ty patří například výzkumné centrum, návštěvnické centrum nebo sál o kapacitě 1000 osob pro představování nových produktů. Celá hlavní čtyřpatrová budova, která má být údajně větší než Pentagon, má kruhový tvar s volným prostranstvím uprostřed. Měla by pojmout až 13 000 zaměstnanců. Pro její futuristický vzhled se jí někdy také přezdívá Spaceship (Vesmírná loď).

Co se financí týče, odhaduje se, že pouze za pozemky Apple utratil přes 300 milionů dolarů a celková stavba by měla stát okolo 5 miliard dolarů. Areál bude stát poblíž San Fraciska. Stavbu tohoto skvostu již několik měsíců dokumentuje pomocí dronu americký youtuber Duncan Seinfield. Na jeho skvělé záběry se můžete podívat v následujícím vi­deu.


Ostatní uživatelé právě čtou tento populární článek
Proč si koupit kurz na kryptoměny a vyhnout se nepromyšlené investici do kryptoměn
Zajímají vás kryptoměny a chcete vydělat co nejvíce? Naučíme vás strategie profesionálů a taky to, jak se vyvarovat ztrátám. Naučte se to, co jiným trvá roky.
Diskuze
Článek napsal: Flyer
Přidáno:
Čtenáři nejvíce čtou
Příspěvky z Instagramu