70 % lidí tvrdí, že slyší zvuk v tomto GIFU, i když v něm žádný zvuk není. A co vy?

Nejspíše asi není potřeba vysvětlovat, co je to GIF. I tak si to raději připomene, kdyby náhodou. GIF je krátká animace, nejčastěji vystřižena z nějakého videa, která neobsahuje zvukovou stopu. Takto funguje naprosto každý GIF, ale dnes si ukážeme jednu výjimku, která tak trochu potrápí váš mozek. Od ostatních animací se ničím extra neliší, ale i přesto u ní 70 % lidí slyší zvuk. Tento GIF byl nedávno vytvořen nejmenovaným uživatelem na Twitteru. Obsahuje ovšem zvláštní anomálii a zamotal mozky tolika lidem, že se okamžitě stal populární po celém světě. A to znamená, že se dostal i “do rukou” vědců.

Dostal se i do rukou doktorky Lisy Debruinové v Glasgow, která potvrdila, že spousta lidí opravdu může z tohoto GIFU slyšet zvuk. Díky svým výzkumům zjistila, že téměř 75 % lidí, kterým byl GIF puštěn, z něj opravdu slyšelo zvuk. Abychom ale řekli pravdu, nejedná se o jediný GIF, ze kterého lidé slyší zvuk. Existuje mnoho GIFŮ, na kterých je zaznamenán nějaký pohyb, nejčastěji skok, díky kterému lidé mají dojem, že vážně něco slyší.
Podívejte se pod tento text, kde daný GIF najdete!


Ostatní uživatelé právě čtou tento populární článek
Proč si koupit kurz na kryptoměny a vyhnout se nepromyšlené investici do kryptoměn
Zajímají vás kryptoměny a chcete vydělat co nejvíce? Naučíme vás strategie profesionálů a taky to, jak se vyvarovat ztrátám. Naučte se to, co jiným trvá roky.
Pokračování článku naleznete na další stránce
Diskuze
Článek napsal: Nex
Přidáno:
Čtenáři nejvíce čtou
Příspěvky z Instagramu