7 Exotických pochutin, které se lehce mohou stát vaším posledním jídlem!

Každého z nás láká zkusit něco nového, něco nepoznaného. Nějakou tu ,,exotiku." To samé platí o jídle. Před 30 lety se jako o exotickém ovoci dalo mluvit třeba i o obyčejné mandarince a dneska nám i ovoce jako granátové jablko přijde málo exotické, jelikož se dá najít na pultech skoro každého supermarketu. Ale co v tom případě považujeme za ,,exotiku?" Většinou něco, co není z naší země ani nejbližšího okolí. Takže pokud si chcete takovéto zahraniční speciality opravdu vychutnat, musíte vycestovat.

Některé země si na tom dost zakládají, jelikož cestování za jejich specifickými jídly tvoří velkou část jejich turistického ruchu. Některé speciality se ale spíše podobají ruské ruletě, než jídlu. Pokud jsou totiž špatně připravená či zaměněná za jinou, podobnou potravinu, může dojít k otravě, která často končí smrtí. Takže pokud se následující léto chystáte objevovat nejen nové země, ale i nová jídla, rozhodně si přečtěte tento seznam sedmi exotických specialit, které vás mohou zabít.


Ostatní uživatelé právě čtou tento populární článek
Proč si koupit kurz na kryptoměny a vyhnout se nepromyšlené investici do kryptoměn
Zajímají vás kryptoměny a chcete vydělat co nejvíce? Naučíme vás strategie profesionálů a taky to, jak se vyvarovat ztrátám. Naučte se to, co jiným trvá roky.
Pokračování článku naleznete na další stránce
Diskuze
Článek napsal: Brazdic
Přidáno:
Čtenáři nejvíce čtou
Příspěvky z Instagramu