14letý kluk, který přežil zásah meteoritu

Meteorit, který letěl rychlostí 48 000 km/h, zasáhl chlapce jménem Gerrit Blank, chlapec ale přežil. Je tohle vůbec možné? Gerrit Blank byl na cestě do školy, když uviděl “světelnou kouli” mířící přímo na něj z nebe. Byl to červený, horký kamínek o velikosti hrášku, který ho trefil do ruky a následně spadl na zem. Šance na přežití zásahu meteoritem je 1 ku milionu. Chlapec měl to štěstí, že přežil. Zůstala mu ovšem “na památku” jizva na palci. "Nejdříve jsem viděl velkou světelnou kouli a pak jsem najednou ucítil bolest v palci. Hluk, který doprovázel pád této světelné koule byl natolik obrovský, že mi ještě potom zvonilo několik hodin v uších.” 

Vědci zkoumali tento meteorit o velikosti hrášku, který dopadl na Zem v německém Essenu a přiznali, že je pravý a že doopravdy spadl z vesmíru. Ředitel jedné německé observatoři řekl “Je to skutečný meteorit a proto je pro sběratele a vědce velmi cenný”. Většina meteoritů se při průletu zemskou atmosférou roztaví a vypaří a proto vytváří “padající hvězdy” a nikdy nedopadnou na zem. Právě proto je tento příběh velice ojedinělý a díky tomu se meteorit stává pro vědce tak cenný. Na následujících stránkách najdete další případy, kdy meteorit dopadl na zem.


 


Ostatní uživatelé právě čtou tento populární článek
Proč si koupit kurz na kryptoměny a vyhnout se nepromyšlené investici do kryptoměn
Zajímají vás kryptoměny a chcete vydělat co nejvíce? Naučíme vás strategie profesionálů a taky to, jak se vyvarovat ztrátám. Naučte se to, co jiným trvá roky.
Pokračování článku naleznete na další stránce
Diskuze
Článek napsal: Nex
Přidáno:
Čtenáři nejvíce čtou
Příspěvky z Instagramu