Absolutně nejzáhadnější planety v celém známém vesmíru, které boří zákony

Posledních několik tisíc let měli astrnomové možnost sledovat planety, které od té naší nebyly zrovna moc vzdálené. Je tomu už opravdu dlouho, kdy si lidé začali na noční obloze všímat objektů, které se zkrátka od okolních hvězd pohybují jinak. Řekové jej dokonce označovali za hvězdy, které jsou ve skutečnosti poutníci.


Vesmírné bádání však začalo pořádně v moment, kdy lidé vynalezli dalekohled. Mnoho znalých si jistě vzpomene na Galileův slavný pohled, při kterém zjistil, že kolem plynného obra Jupitera obíhá i několik dalších těles. V roce 1994 byla objevena první planeta mimo sluneční soustavu  (tzv. exoplaneta), která se od naší planety nachází více než 63,4 světelného roku daleko a obíhá kolem hvězdy Beta Pictoris. Ke dni 6. září 2016 se nám jich podařilo objevit již 3 524, všem je tedy jasné, že ne všechny z nich jsou úplně „běžné“, jako planety v naší Sluneční soustavě. Některé z nich můžou působit jako výmysl ze sci-fi filmů, pravda je však dle vědců opakem.
 


Ostatní uživatelé právě čtou tento populární článek
Proč si koupit kurz na kryptoměny a vyhnout se nepromyšlené investici do kryptoměn
Zajímají vás kryptoměny a chcete vydělat co nejvíce? Naučíme vás strategie profesionálů a taky to, jak se vyvarovat ztrátám. Naučte se to, co jiným trvá roky.
Pokračování článku naleznete na další stránce
Diskuze
Článek napsal: Bajkallis
Přidáno:
Čtenáři nejvíce čtou
Příspěvky z Instagramu